top of page

„Unmanned Defense Systems“ pritraukė 3,2 mln. Eurų plėsti bepiločių orlaivių gamybą ir tobulinti dronų spiečių integraciją su mūšio lauko valdymo sistemomis

Investuotojų lėšos leis „Unmanned Defense Systems“ paspartinti spiečių valdymo technologijų kūrimą, tobulinti bepiločių orlaivių autonomiją ir tarpusavio sąveiką bei plėsti produktų eksportą į naujas rinkas. 

VILNIUS, Lietuva (2024 m. gegužės 24 d.) – „Unmanned Defense Systems“ (UDS), pirmaujanti Lietuvos gynybos ir dvejopos paskirties technologijų bendrovė, šiandien paskelbė, kad susitarė dėl 3,2 mln. eurų investicijų iš privačių investuotojų grupės, vadovaujamos rizikos kapitalo fondo „Coinvest Capital“. 


Patyrę aviacijos ir kosmoso industrijų verslininkai, pasiekę įspūdingų rezultatų kuriant ateities technologines inovacijas - Vytenis Buzas, vienas iš pirmojo lietuviško palydovo „Lituanica SAT-1“ kūrėjų ir kosminės misijos vadovas, ir Ernestas Kalabuckas, „Geriausias technologijų vadovas Lietuvoje 2022 metais“, - užims aukščiausias UDS vadovų pozicijas ir asmeniškai investuoja 1,1 mln. eurų. 


Rizikos kapitalo fondas „Coinvest Capital“ kartu su 7 akredituotų verslo angelų grupe ir 1 angelų sindikatu, kurį sudaro 41 privatus finansuotojas, investuoja iš viso 1,6 mln. eurų, kur fondo dalis sudaro 0,9 mln. eurų. Papildoma 0,5 mln. eurų akcijų emisija per ateinančius kelis mėnesius rezervuota potencialiems tarptautiniams investuotojams, turintiems dvejopos paskirties ir gynybos industrijos patirtį.     


„Unmanned Defense Systems“ yra pažangių spiečiaus technologijų sprendimų bendrovė, daugiausia dėmesio skirianti dirbtiniu intelektu pagrįstai bepiločių orlaivių spiečiaus integracijai su šiuolaikinėmis mūšio lauko valdymo sistemomis (BMS). UDS taip pat sukūrė savo bepiločių orlaivių (UAV) parką, pradedant žvalgybiniais fiksuoto sparno bepiločiais orlaiviais „Partisan“ ir baigiant koviniais oro dronais bei FPV. Bendrovės turimas unikalios patirties rinkinys ir pažangių dirbtinio intelekto, robotikos ir kosmoso technologijų kompetencijų sintezė leidžia komandai gerokai aplenkti savo konkurentus. 


Bendrovė jau yra laimėjusi ne vieną gynybos viešųjų pirkimų konkursą ir savo sprendimus tiekia Lietuvos ir Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms, kitoms ES narėms ir NATO sąjungininkėms. 


Investicijos bus nukreiptos į tolesnį unikalių spiečių valdymo technologijų kūrimą, bepiločių orlaivių autonomijos ir tarpusavio sąveikos tobulinimą, prisidedant prie NATO karinių pajėgumų stiprinimo ir suderinimą su XXI a. karybos reikalavimais. Bepiločių orlaivių spiečiai su pažangiais jutikliais ir dirbtinio intelekto valdomais duomenų apdorojimo pajėgumais gali sukelti esminį proveržį mūšio lauko situacijos vertinimo srityje, suteikdami karo vadams precedento neturinčią realaus laiko žvalgybinę informaciją, padidintą gebėjimą prisitaikyti ir universalumą, kad būtų galima greitai reaguoti į besikeičiančias sąlygas mūšio lauke.


Vytenis Buzas, nominuotas į bendrovės valdybos pirmininkus, sako: „Turime ambicijų įrodyti pasauliui, kad Lietuva yra tokia pat stipri aukštųjų technologijų karinių bepiločių orlaivių kūrėja, kaip ir aviacijos ar lazerių srityje. Esu įsitikinęs mūsų komandos inžineriniu talentu, įskaitant aerodinamikos, elektronikos ir fizikos mokslų daktarus, kurie laisvalaikiu taip pat yra sportinio sklandymo ir radijo bangomis valdomų lėktuvėlių pasaulio čempionai. Be to, komandą vienija degantis vidinis siekis padėti ukrainiečiams laimėti šį žiaurų karą.“


Ernestas Kalabuckas, būsimasis CTO (vyriausiasis technologijų direktorius), priduria: „Karas Ukrainoje parodė, kad bepiločiai orlaiviai, net ir tie, kurie dar veikia pavieniui, o ne spiečiuje, turi potencialą iš esmės pakeisti karybos taktiką. Jie atlieka pagrindinį vaidmenį renkant žvalgybinę informaciją, vykdant stebėjimą ir tikslius smūgius. Esame dėkingi savo kariniams partneriams Ukrainoje už galimybę dažnai testuoti mūsų sprendimus tikroje karo zonoje, o tai leidžia operatyviai ir greitai koreguoti vystomas technologijas, įvertinant  atsižvelgiant į nuolat besikeičiančias mūšio lauko sąlygas.“


Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas sakoLietuva gali turėti savo sėkmės istoriją. Nebeturime prabangos stoviniuoti vietoje, kai technologijų plėtra šiuo metu yra ypatingai greita ir dinamiška. Privalome eiti koja kojon su naujausiomis karybos tendencijomis ir sugebėti jas efektyviai integruoti į savo gynybos sistemą. Ši investicija puikiai iliustruoja, kad lietuviškos įmonės gali sukurti pažangius produktus ir turime ką pasiūlyti ne tik Lietuvos kariuomenei, bet ir sąjungininkams."


Viktorija Trimbel, „Coinvest Capital“  direktorė, vadovavusi deryboms dėl sandorio, pabrėžia: „Investicijos į atgrasymą ir gynybą tapo Europos metų tema, nes vienijamos pastangas stiprinti atsparumą ir remti ukrainiečių tautą, didvyriškai besilaikančią prieš žiaurų puolimą ir ginančią mūsų bendrą laisvę ir vertybes. Mus sužavėjo UDS komandos inžinerinis talentas ir verslumas, Ukrainoje jau išbandytų technologijų pažanga ir potencialas bei strategiškai apgalvotas tolimesnių veiksmų planas. Būdami viešosiomis lėšomis finansuojamas rizikos kapitalo fondas, pirmasis ir didžiausias Baltijos šalyse, turintis visus įgaliojimus investuoti į gynybą, valdome kantrų ilgalaikį rizikos kapitalo ir misiją, kuri puikiai dera su gynybos ir dvejopos paskirties inovacijų poreikio specifika ir sprendimų priėmimo ciklais.“    


Jonas Oehmanas, nevyriausybinės organizacijos „Blue/Yellow“, nuo 2014 m. remiančios Ukrainos karines pajėgas, įkūrėjas, priduria: „Lietuva turi ne tik įsitraukti į bepiločių orlaivių kūrimą ir plėtrą, bet ir turėti savo gamybos bazę, padėti kaimyninėms šalims ir pati sukurti tinkamą bepiločių orlaivių karybos koncepciją. Šiame kontekste dabartiniai pirkimai ir investicijos yra svarbus žingsnis į priekį. Jau dabar žengiame į ateities karybos erdvę“.


Investuotojams bendrovės valdyboje atstovaus patyrę verslo angelai Giedrimas Jeglinskas, buvęs NATO generalinio sekretoriaus padėjėjas ir buvęs Lietuvos Respublikos krašto apsaugos viceministras, ir Šarūnas Račkauskas, patyręs aviacijos pramonės verslininkas, turintis daugiau nei 25 metų patirtį, JAV bendrovės „Atlantic Jet Support, Inc“ įkūrėjas ir generalinis direktorius.


Verslo angelai, investavę kartu su fondu, yra Lietuvos verslo angelų tinklo nariai, įskaitant jo valdybos narius Vladą Lašą, Ritą Sakus, Martyną Kandzerą ir Gytenį Galkį, taip pat Giedrimas Jeglinskas, Šarūnas Račkauskas, Paulius Vilemas ir Linas Sargautis, o taip pat privatus sindikatas 2NGLS iš 41 privataus investuotojo, sutelkusių bendrą 0,4 mln. Eurų finansavimą. 


Investicijų sandoriui teisines konsultacijas teikė UDS atstovaujantis TGS Baltic vyresnysis teisininkas Paulius Dabulskis ir investuotojams atstovaujantis Walless partneris Andrius Ivanauskas. 


Kontaktai:

Unmanned Defense Systems: www.udefenses.com

Vytenis Buzas, nominuotas Valdybos pirmininkas vytenis@udefenses.com, +370 620 55 515


Fondas:

Viktorija Trimbel, Coinvest Capital direktorė, Lietuvos verslo angelų tinklo valdybos narė viktorija.trimbel@coinvest.lt, +370 610 62 000

Apie Unmanned Defense Systems


„Unmanned Defense Systems“ yra pažangių spiečiaus technologijų sprendimų bendrovė, daugiausia dėmesio skirianti dirbtiniu intelektu pagrįstai bepiločių orlaivių spiečiaus integracijai su šiuolaikinėmis mūšio lauko valdymo sistemomis (BMS). UDS taip pat sukūrė savo bepiločių orlaivių (UAV) parką, pradedant žvalgybiniais fiksuoto sparno bepiločiais orlaiviais „Partisan“ ir baigiant koviniais oro dronais bei FPV. Bendrovės turimas unikalios patirties rinkinys ir pažangių dirbtinio intelekto, robotikos ir kosmoso technologijų kompetencijų sintezė leidžia komandai gerokai aplenkti savo konkurentus. 


Bendrovė jau yra laimėjusi ne vieną gynybos viešųjų pirkimų konkursą ir savo sprendimus tiekia Lietuvos ir Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms, kitoms ES narėms ir NATO sąjungininkėms. 


About Coinvest Capital


2018 m. įkurtas „Coinvest Capital“ yra rizikos kapitalo fondas, investuojantis į įvairias industrijas skitinguose plėtros etapuose, daugiausia dėmesio skiriantis ankstyvosios stadijos Lietuvos startuolių ir verslo angelų ekosistemai. „Coinvest Capital“ koinvestuoja lygiomis (pari-passu) sąlygomis, o taip pat siūlo unikalią pasaulyje investicinės grąžos paskatą akredituotiems privatiems koinvestuotojams, sėkmės atveju pervesdamas jiems investicijos pelną, didesnį nei 6 proc. metinės palūkanos.  


Šiuo metu „Coinvest Capital“ turi 8,54 mln. eurų laisvo kapitalo ir kartu su kitais rizikos kapitalo fondais bei privačiais investuotojais jau investavo 32,5 mln. eurų į 35 Lietuvos startuolius - nuo gynybos, klimato, medicinos, giliųjų technologijų iki kitų strategiškai svarbių sektorių. Šioje investicijų sumoje 17,1 mln. eurų sudaro paties fondo investicijos bei 11,0 mln. eurų, kuriuos skyrė privatūs akredituoti investuotojai, turintys teisę dalyvauti pelno pasidalijimo programoje. 


Fondo nuosavybės teisė priklauso nacionalinei plėtros agentūrai INVEGA, veikiančiai kaip vienintelis  komanditorius, ir fondas yra finansuojamas viešosiomis lėšomis, kurias skiria Lietuvos valstybė ir Europos Sąjunga. 


Daugiau komentarų iš verslo angelų


Giedrimas Jeglinskas, buvęs NATO generalinio sekretoriaus padėjėjas ir buvęs Lietuvos Respublikos krašto apsaugos viceministras, investuojantis savo asmenines lėšas ir paskirtas atstovauti investuotojams bendrovės valdyboje:

  • „UDS dronų sprendimai yra lietuviško technologinio proveržio pavyzdys, atspindintis šiandienos karybos pokyčių realijas ir atveriantis neribotas galimybes dvigubos paskirties prekių rinkoje. NATO lygmeniu bendros „dronų“ doktrinos gairės atvers galimybes pažangiausių technologijų kūrėjams, tokiems kaip UDS, augti tiek NATO, tiek ir tolimesnėse draugiškose rinkose. Taip pat manau, kad UDS sėkmė yra įrodymas, kad Lietuvos dronų ekosistemoje viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimas veikia ir suteikia konkrečių pajėgumų Lietuvos kariuomenei bei kitoms institucijoms.“


Šarūnas Račkauskas, JAV bendrovės „Atlantic Jet Support, Inc“ įkūrėjas ir generalinis direktorius, patyręs aviacijos pramonės verslininkas, turintis daugiau nei 25 metų verslo patirtį Jungtinėse Amerikos Valstijose ir vienas aktyviausių verslo angelų Lietuvoje:

  • „UDS sprendimai, skirti bepiločiams orlaiviams ir spiečių valdymo technologijoms, yra geras pavyzdys, kaip Lietuvos inovatoriai, bendradarbiaudami su kariuomene, valstybės institucijomis ir remiami privačių investuotojų, kuria naujus, mūšiuose patikrintus produktus, kurie šiandien reikalingi gynybos pramonei NATO aljanso rinkoje. Lankstus ir greitas UDS reagavimas į karinių pajėgų poreikius užtikrins, kad NATO sąjungininkai turėtų tinkamų priemonių nuolat besikeičiančioje technologinių karinių grėsmių aplinkoje. Džiugu, kad politikos formuotojai, investuotojai ir inovatoriai sugeba dirbti kartu, siekdami saugios mūsų visų ateities.“


Gytenis Galkis, „LitBAN“ įkūrėjas ir valdybos narys, aktyvus rizikos kapitalo investuotojas: 

  • „Džiaugiuosi prisidėjęs prie šio sudėtingo ir labai svarbaus sandorio. Kartu su kolega Justinu Pašiu subūrėme 41 verslo angelų investicinį sindikatą. Kiekvienas iš mūsų pripažįsta, kad šis startuolis yra itin svarbus ginant ir saugant tiek mus, tiek mūsų sąjungininkus.“


Rita Sakus, EBAN (Europos verslo angelų tinklo) ir LitBAN (Lietuvos verslo angelų tinklo) valdybos narė:

  • „Kaip niekada anksčiau istorijoje investicijos į pažangiausias dvigubos paskirties giluminių technologijų inovacijas yra itin svarbios siekiant sukurti tai, kas bus naudojama atgrasyti priešą ir išsaugoti taiką.  Dabar pats laikas kuo anksčiau investuoti į revoliucinius inžinerinius ir mokslinius sprendimus, kurių mums reikia, kad būtume saugūs ir padėtume savo sąjungininkams laimėti įvairiuose mūšio laukuose.“


Vladas Lašas, Lietuvos verslo angelų tinklo pirmininkas, vienas iš „Carbon War Room“, daugelio technologijų įmonių, startuolių ir nevyriausybinių organizacijų įkūrėjų: 

  • „Vytenį ir Ernestą pažįstu daugiau nei dešimtmetį kaip novatoriškus aeronautikos ir kosmoso verslininkus. Džiaugiuosi jų pasiekimais ir esu įsitikinęs, kad jų suburta komanda padarys didelį proveržį mums visiems svarbioje gynybos technologijų srityje.“

 

UDS bepiločių orlaivių nuotraukos, fotografas Gabrielius Jauniškis, darytos neoficialiame NATO viršūnių susitikimo renginyje, kurį su partneriais organizavo „Coinvest Capital”  Nuotraukų galerija ©Unmanned Defence Systems229 peržiūros0 komentarų

Comments


bottom of page