Startuolis „BrachyDOSE“ 0,5 mln. eurų investiciją panaudos vėžio gydymui skirtos technologijos plėtojimui
- viktorijatrimbel6
- prieš 3 valandas
- 3 min. skaitymo
Kaune įsikūręs medicinos technologijų startuolis „BrachyDOSE“ pritraukė 554 000 eurų investiciją, kurią ketina panaudoti technologijos, skirtos spinduliuotės matavimams vėžio gydymo metu, testavimui realioje ligoninės aplinkoje. Šiame investicijų etape dalyvavo rizikos kapitalo fondai „Coinvest Capital“ kartu su „BSV Ventures“, bei verslo angelų bendruomenės „LitBAN“ ir „EstBAN“..

Pritrauktas finansavimas leis startuoliui „BrachyDOSE“ pabaigti jau sukurtos technologijos CE/MDR (medicinės įrangos) sertifikavimo procesą. CE reiškia, kad, gamintojui ar notifikuotajai įstaigai įvertinus produktą, jis laikomas atitinkančiu ES saugos, sveikatos ir aplinkos apsaugos reikalavimus. Juo turi būti pažymėti bet kurioje pasaulio vietoje gaminami produktai, kuriais prekiaujama ES.
„Esame dėkingi investiciniams fondams bei verslo angelams, prisidedantiems prie mūsų verslo kelionės. Tai didžiulė paspirtis, suteikianti „BrachyDOSE“ komandai galimybę įgyvendinti svajonę – padėti vėžiu sergantiems pacientams išvengti radioterapijos sukeltų šalutinių poveikių. Svarbu, kad ligoninės ir gydytojai galės reikšmingai pagerinti vėžio gydymo kokybę. Užsitikrinę CE/MDR ženklinimą, iškart galėsime produktą pasiūlyti rinkoms“, – pažymi Neringa Šeperienė, „BrachyDOSE“ įkūrėja ir vadovė.
„Lietuva pripažįstama kaip vienas pirmaujančių onkologijos specialistų ir mokslininkų rengimo centrų, turime modernią infrastruktūrą ir dešimtmečiais kauptos patirties, tačiau lietuviškų įrankių ir technologijų šioje itin dinamiškoje srityje dar reta. „BrachyDOSE“ išsiskiria savo universalumu ir pritaikomumu, ši technologija gali būti naudojama bet kurioje pasaulio onkologijos ligoninėje. Tai gera žinia investuotojams, tačiau dar svarbiau, kad tai gali tapti gera žinia visiems vėžiu sergantiems pacientams ir onkologijos specialistams“, - pažymėjo „Coinvest Capital“ vadovė Viktorija Trimbel.
„Coinvest Capital“ yra pagrindinis (lead) šio etapo investuotojas, skyręs 300 tūkst. eurų.
„Radioterapija yra vėžio gydymo pagrindas, tačiau iki šiol gydytojai turėjo pasikliauti apytiksliais dozės pateikimo duomenimis, tai pacientams sukeldavo nepageidaujamų šalutinių poveikių. Duomenimis grįstas „BrachyDOSE“ sprendimas siūlo gerokai aukštesnį tikslumo lygį, kuris gali reikšmingai sumažinti šalutinį radioterapijos poveikį. Tai didžiulė nauda tiek pacientams, tiek gydytojams. Kaip pirmieji „BrachyDOSE“ investuotojai, mes matėme Neringos ir jos komandos išskirtinę patirtį bei tvirtą atsidavimą gerinant vėžio gydymą. Didžiuojamės galėdami investuoti į tokio svarbaus ir pažangaus sprendimo diegimą pasaulio ligoninėse“, – komentavo fondo „BSV Ventures“, prisijungusio su pakartotine investicija, partnerė Sandra Golbreich.
„BrachyDOSE“ – tai į pacientą orientuota, duomenimis grįsta, jonizuojančiosios spinduliuotės dozės matavimo sistema, padedanti gydytojams išvengti iki 100% radioterapijos metu sukeltų šalutinių poveikių.
Sistemą sudaro originalios konstrukcijos jonizuojančiosios spinduliuotės jutiklis (vadinamas dozimetru), nuskaitytuvas, skirtas surinktų duomenų perkėlimui ir programinė įranga, kuri padeda gydytojui sudaryti gydymo planą, išvengti klaidų ir antrinių susirgimų. Sprendimas padės sumažinti išlaidas ligoninėms, o vėžiu sergantiems pacientams – greičiau atsigauti po radioterapijos gydymo.
„BrachyDOSE“ jau bendradarbiauja su Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Nacionaliniu vėžio centru, taip pat Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Onkologijos ligonine.
„Mūsų komandos filosofija – jei žinias turime tik kiekvienas savo galvoje, tai nesukuria vertės. Todėl norime dalintis savo kompetencijomis ir žiniomis, palengvindami ligoninėms ir gydytojams jų darbą. Mūsų komandoje – medicinos prietaisų inžinerijos ir diegimo ligoninėse, duomenų analitikos, medicinos fizikos specialistai. Prisijungia gydytojai onkologai, dirbantys ligoninėse tiesiogiai su pacientais. Netrukus į komandą priimsime kokybės valdymo sistemų ir CE sertifikavo ekspertą bei medicinos prietaisų pardavėją“, – pasakoja N. Šeperienė.
Pati „BrachyDOSE“ įkūrėja studijavo taikomąją fiziką, medicinos fiziką ir baigė medžiagų fizikos doktorantūrą Kauno technologijos universitete.
Dėkojame Sandra Golbreich, Jana Budkovskaja, Roberta Rudokiene, Daiva Rakauskaite, CFA ir visai "Coinvest Capital" komandai bei fondo teisės patarėjams TEGOS Legal ir Dalia Tamašauskaitė-Žilienė už visą energiją ir sutelktas pastangas šio sandorio paruošimui bei įgyvendinimui.
Apie Coinvest Capital
„Coinvest Capital“ yra ankstyvosios stadijos rizikos kapitalo fondas, įkurtas nacionalinio plėtros banko ILTE, ir kuris investuoja fondui patikėtas ES ir Lietuvos Respublikos viešąsias lėšas kartu su privačiais investuotojais į perspektyvias Europos startuolių įmones, kuriančias vertę Lietuvai. Nuo veiklos pradžios Fondas su partneriais jau kartu investavo į 48 startuolius ir realizavo 6 investicijas. Bendras rizikos kapitalas, investuotas kartu su privačiais partneriais, viršija 53,2 mln. eurų, iš kurių 23,1 mln. eurų – „Coinvest Capital“ dalis. Kartu su fondu privatūs investuotojai investavo 12,5 mln. Eur pagal pelno pasidalijimo modelį ir investuota 17,6 mln. Eur pagal pari-passu modelį, nesidalijant pelnu.
Fondas siūlo unikalią visame pasaulyje pelno dalijimosi programą, apribodamas savo investicijų grąžą nuo 4 iki 8 proc. per metus. Sėkmingo investicijų pardavimo atveju, šią ribą viršijantį pelną Fondas skiria akredituotiems privatiems koinvestuotojams. Iš 44,3 mln. eurų Fondui patikėto valdomo kapitalo (committed capital), laisvas kapitalas naujoms investicijoms po šio sandorio siekia 14,9 mln. eurų.
Apie BSV Ventures
„BSV Ventures“ yra 15 mln. eurų dydžio rizikos kapitalo fondas, investuojantis į giliųjų technologijų, gyvybės mokslų ir dvigubo panaudojimo technologijas. Fondas išskirtinį dėmesį skiria mokslinio ir inžinerinio potencialo auginimui Baltijos bei Šiaurės šalyse. Fondas yra įsteigęs savo biurus Vilniuje, Taline (Estija) bei Helsinkyje (Suomija).
Siekiant įgalinti ankstyvų idėjų įgyvendinimą, „BSV Ventures“ organizuoja specializuotas inkubacijos ir akceleravimo programas mokslininkams ir inžinieriams. Fondo didieji investuotojai yra nacionalinis plėtros bankas ILTE bei NATO Inovacijų fondas.
Daugiau informacijos:
Comments