top of page

06-11, an

|

Shakespeare Boutique Hotel Vilnius

Saugumo žaidynės

"Saugumo žaidynės" - tai pirmosios pasaulyje kovos su dezinformacija dirbtinio intelekto pratybos ir lygiagrečiai vykstanti konferencija apie dirbtinio intelekto panaudojimą nacionalinio saugumo srityje.

Registration is closed
See other events
Saugumo žaidynės
Saugumo žaidynės

Laikas ir vieta

2024-06-11 08:30 – 10:00; GMT+3

Shakespeare Boutique Hotel Vilnius, Bernardinu str 8, Vilnius, 01124 Vilniaus m. sav.

Svečiai

Apie renginį

Lietuva – viena seniausiai su priešiškų valstybių skleidžiama dezinformacija susiduriančių šalių. Mūsų valstybės, visuomenės, akademijos ir žiniasklaidos bendradarbiavimas atsispiriant šioms grėsmėms dažnai NATO sąjungininkų laikomas pavyzdiniu.


Šios pergalės nėra amžinos – technologijų pažanga priešininkams suteikia naujas galimybes. Sausį Pasaulio Ekonomikos Forumo (WEF) atliktas tyrimas parodė, kad daugiau nei pusė (53 proc.) pasaulio lyderių tarp didžiausių grėsmių pasauliui įvardina dirbtinio intelekto pagalba sukurtas žiniasklaidos ir socialinių medijų dezinformacijų kampanijas. Pabrėžiama, kad jau 2024 metais visame pasaulyje (ir Lietuvoje) vykstantys rinkimai gali tapti pirmaisiais bandymais panaudoti DI technologijas skatinant visuomenės neramumus.


Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, VU TSPMI ir „Repsense“ rengiamos „Saugumo žaidynės“ – pirmos pasaulyje antidezinformacinio dirbtinio intelekto (DI) treniruočių pratybos. Renginio metu ekspertai diskutuos apie dirbtinio intelekto panaudojimą nacionaliniam saugumui, o 40 VU TSPMI Saugumo studijų krypties studentų atliks praktines užduotis, susijusias su Lietuvos ir regiono informacinio saugumo situacija.

Bendrinti šį renginį

bottom of page