„Funkciniai gėrimai“ per metus augo 4 kartus ir pritraukė 0,6 mln. EUR investiciją

2021

Startuolis „Funkciniai gėrimai“, pernai Lietuvos rinkai pristatęs natūralios kombučos prekės ženklą „Ohm!Bucha”, pritraukė papildomą 0,6 mln. EUR investiciją.

Startuolis „Funkciniai gėrimai“, pernai Lietuvos rinkai pristatęs natūralios kombučos prekės ženklą „Ohm!Bucha”, pritraukė papildomą 0,6 mln. EUR investiciją. Per metus bendrovės apyvarta išaugo daugiau nei keturis kartus, todėl sėkmingą veiklos modelį „Funkciniai gėrimai“ ketina pritaikyti ir užsienio rinkose. Papildomu investicijų pritraukimo etapu investiciją startuolis gavo iš rizikos kapitalo fondo „CoInvest Capital“ ir 7 verslo angelų.

Startuolio misija – vartotojų prekių krepšeliuose pakeisti didelį cukraus kiekį turinčius gaiviuosius gėrimus sveikesne alternatyva – fermentuotu arbatos gėrimu kombuča. Bendrovė kartu su Vokietijos Dortmundo universiteto mokslininkais ieško sprendimų, kaip pailginti gerųjų kombučos savybių veikimo laiką bei nuolat eksperimentuoja, kurdama inovatyvius produktus.

„Rinkoje daug maisto produktų ir gėrimų, kurių sudėtyje praktiškai nėra jokių naudingų medžiagų, o sveiki gaminiai dažnai yra brangūs. Sprendžiame dvi problemas – kuriame produktus, kurie yra ne tik skanūs, bet ir naudingi žmogaus organizmui, bei stengiamės išlaikyti kuo žemesnę tokių gaminių kainą. Šie uždaviniai reikalauja didelių investicijų, todėl mums svarbu turėti partnerius, palaikančius bendrovės viziją. Esame dėkingi „CoInvest Capital“ ir verslo angelams už įvertinimą ir pagalbą rengiantis plėtrai į tarptautinę rinką“, - sakė „Funkciniai gėrimai“ įkūrėjas ir pardavimų vadovas Robertas Kupstas.

Pasak R. Kupsto, nors konkurencija kombučos srityje auga, Europoje vis dar matomas didžiulis natūralaus gėrimo potencialas. Startuolio įkūrėjas atkreipia dėmesį, kad ne kiekvienas fermentuotos arbatos gėrimas yra sveikas – tai priklauso nuo to, ar gamyboje nenaudojami dirbtiniai priedai, ar gėrimas nėra pasterizuotas.

Šiuo metu bendrovė analizuoja rinkas, kurios būtų tinkamos „Ohm!Bucha” plėtrai. Planuojama produkciją pristatyti centrinės ir vakarų Europos, Skandinavijos šalyse.

„Investuotojai supranta didžiulį maisto technologijų srities potencialą, kuris dar labiau išryškėjo pandemijos metu. Tai antroji fondo investicija į „Funkcinius gėrimus“ – matome bendrovės pažangą, todėl norime jai suteikti įrankius kuo sparčiau plėstis. Ypač vertiname tai, kad prie sandorio pirmą kartą prisidėjo strateginiai investuotojai, kurie nusprendė ne patys kurti naujus produktus, o verčiau padėti jaunam ir veržliam verslui plėstis bei eksperimentuoti. Tokia ilgametę patirtį maisto sektoriuje turinčių bendrovių ir startuolių sinergija atveria perspektyvą dar įdomesniems sprendimams“, - teigė „CoInvest Capital“ investicijų vadovas Paulius Uziela.

„Inovatyvus funkcinis maistas yra viena iš „Vikonda grupės“ plėtros krypčių, todėl intensyviai ieškome galimybių papildyti savo veiklos lauką atitinkamo jesrityje. Startuoliui „Funkciniai gėrimai“ netrūksta entuziazmo ir energijos, bei ambicijų augimui, mūsų misija yra ne tik prisidėti prie planuojamos plėtros finansiškai, bet ir patarti, bei padėti vystyti kompetencijas reikalingas kokybiškam ir stabiliam augimui užtikrinti“, - sakė „Vikonda grupės“ generalinis direktorius Mindaugas Snarskis.

Bendrovė „Funkciniai gėrimai“ veiklą pradėjo 2020 m. Startuolio produktų krepšelį ateityje turėtų papildyti alkoholinė kombučos versija bei guminukai, pagaminti iš fermentuotos arbatos. Kuriant naujus produktus įmonė bendradarbiauja su įvairių organizacijų mokslininkais ir technologais.

Šiuo metu „Ohm!Bucha” gėrimais Lietuvoje prekiauja ir didieji prekybos tinklai „LIDL“,„IKI“, „Norfa“ ir „Aibė“.

Nuotraukos .

No items found.
KŪB „KOINVESTICINIS FONDAS“
Vilniaus g. 33 (Talent Garden Vilnius), Vilnius
Tel.
El. paštas
Svetainė

Dokumentai

Sužinokite visą reikiamą informaciją apie dokumentų teikimą.
© KŪB „Koinvesticinis Fondas“. Visos teisės saugomos.
Designed by: Geisleris