„CoInvest Capital“ pardavė „Interactio“ akcijas ir užaugino verslo angelų pelną

2021

Rizikos kapitalo fondas „CoInvest Capital“ pardavė visas 2019 metais fondo įsigytas bendrovės „Interactio“, neseniai per A serijos finansavimo raundą pritraukusios 30 milijonų JAV dolerių, akcijas.

Rizikos kapitalo fondas „CoInvest Capital“ pardavė visas 2019 metais fondo įsigytas bendrovės „Interactio“, neseniai per A serijos finansavimo raundą pritraukusios 30 milijonų JAV dolerių, akcijas. Dalį savo akcijų pardavė ir 2019 metais sandoryje kartu su „Coinvest Capital“ dalyvavę verslo angelai, kurių investicijų grąža, kartu su jiems priklausančia fondo investicijos grąžos dalimi, pasiekė beveik 34 kartus.

2019 metais „CoInvest Capital“ kartu su 8 verslo angelais į „Interactio“ investavo 435 tūkst. eurų, kuriuos nuotolinio vertimo platforma panaudojo komandos plėtrai, pardavimų ir rinkodaros strategijoms vystyti. 261 tūkst. eurų tuomet bendrovei skyrė pats fondas, o likusią dalį, 174 tūkst. eurų, aštuonių verslo angelų komanda, vienijama Lietuvos verslo angelų tinklo (LitBAN).

„Mes esame dėkingi „CoInvest Capital“ ir verslo angelams už pasitikėjimą „Interactio“ komanda. Ši 2019 metais pritraukta investicija leido mums skirti daugiau resursų verslo plėtrai ir užsitikrinti rinkos lyderio poziciją. Tai neabejotinai padarė daug pozityvios įtakos šio investavimo raundo pritraukimo metu.“ – teigia „Interactio“ bendrąįkūrėja Simona Andrijauskaitė.

Praėjus dvejiems metams po suteiktos investicijos, verslo angelų komandai nusprendus, „CoInvest Capital“ pardavė visas fondui priklausiusias akcijas, o verslo angelai savo investiciją realizavo dalinai.

„Tai yra pirmasis mūsų fondo išėjimas iš įmonės ir labai sėkmingas. „CoInvest Capital“, investuodamas valstybės per UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ jam patikėtas lėšas, suteikė reikšmingą naudą verslo angelams, nes riboja savo investicijų grąžą ir sėkmingo pasitraukimo atveju pelnu dalijasi su investuotojais. Verslo angelų investicijos vertė šiame etape buvo išaugusi 9 kartus, o atsižvelgiant į iš valstybės per fondą gaunamą naudą – 22 kartus. Nors verslo angelai savo investiciją realizavo tik dalinai, jie gavo visą valstybės per fondą suteikiamą naudą ir verslo angelų investicijų grąža iš šio konkretaus pasitraukimo buvo padidinta iki 34 kartų“, - sako Viktorija Vaitkevičienė, „CoInvest Capital“ direktorė.

2019 – 2020 metais bendrovė „Interactio“ išaugo net 12 kartų, o gegužės viduryje užbaigė ir didžiausią A serijos finansavimo etapą Lietuvoje, kurio metu iš investuotojų pritraukė 30 milijonų JAV dolerių. Prie naujos investicijos prisidėjo pasaulinės rizikos kapitalo įmonės „Eight Roads Ventures“, „Storm Ventures“, taip pat ,„Notion Capital“ bei gerai žinomi verslo angelai Jaan Tallinn ir Young Sohn.

„Interactio“ sugebėjo efektyviai panaudoti fondo lėšas ir įgavo dar didesnį tarptautinės bendruomenės pasitikėjimą, bei perėjo į kitą savo plėtros etapą. Šis sėkmės pavyzdys gerai parodo, kad tinkamai panaudojus vienos investicijos lėšas, pritraukti papildomo kapitalo ateityje bus paprasčiau, nes investuotojai pasitiki tais startuoliais, kurie geba valdyti bendrovės finansus ir įrodyti, jog jų produktas yra reikalingas rinkai“, - sako V. Vaitkevičienė.

„Interactio“ teikia vertimo paslaugas nuotoliniams renginiams, leidžia platformos naudotojams dalyvauti renginiuose, kurie vyksta gyvai arba nuotoliniu būdu. Bendrovė buvo įkurta 2014 metais, o jos paslaugomis naudojasi didžiausios pasaulio institucijos ir korporacijos: Europos Parlamentas, Europos komisija, Jungtinių Tautų organizacija, BMW, JPMorgan, Microsoft ir kt. Vien per 2020 metus bendrovė surengė daugiau nei 18 000 renginių, kuriuose dalyvavo net 390 000 klausytojų iš daugiau nei 70 šalių.

Nuotraukos .

No items found.
KŪB „KOINVESTICINIS FONDAS“
Vilniaus g. 33 (Talent Garden Vilnius), Vilnius
Tel.
El. paštas
Svetainė

Dokumentai

Sužinokite visą reikiamą informaciją apie dokumentų teikimą.
© KŪB „Koinvesticinis Fondas“. Visos teisės saugomos.
Designed by: Geisleris