top of page

Inovacijų gynybos srityje ir rizikos kapitalo investicijų renginys Lietuvos parlamento Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete

2023 m. gruodžio 8 d. Lietuvos Respublikos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, vadovaujamas Seimo nario Lauryno Kasčiūno, kartu su "Coinvest Capital" surengė apskritojo stalo diskusiją apie gynybos inovacijas ir rizikos kapitalo investicijas Lietuvoje.Rūpindamiesi, kad Lietuvoje kurtusi bendradarbiaujanti gynybos inovacijų ir rizikos kapitalo investicijų ekosistema, kartu su Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetu 2023 m. gruodžio 8d. surengėme diskusiją, kuri buvo transliuojama gyvai Atviro Seimo Youtube kanale.


Šios diskusijos tikslai buvo:

  • supažindinti komiteto narius ir kitus diskusijos dalyvius bei klausytojus su Lietuvos ir pasaulio tendencijomis investuojant rizikos kapitalą (venture capital) į dvigubos paskirties, saugumo, gynybos ir atgrąsymo startuolius;

  • aptarti integruotos ir bendradarbiaujančios ekosistemos galimybes bei iššūkius ir sprendimus;

  • paskatinti gynybos inovacijas ir jų finansavimą, atitinkantį aktualiausius saugumo poreikius.

Savo įžvalgomis dalinosi Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, vice-pirmininkas Paulius Saudargas ir prof. Valdas Rakutis. Saugumo ir gynybos inovacijų finansavimo naujienas iš Europos Parlamento SEDE pakomitečio papasakojo Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius. Lietuvos gynybos verslo galimybes ir iššūkius pristatė Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos (LGSPA) valdybos narys Robert Juodka.


Rizikos kapitalo sparčioms gynybos inovacijoms kurti nuo Lietuvos iki NIF (NATO inovacijų fondo) pagrindinius skaičius, sritis ir startuolius pristatė Coinvest Capital vadovė ir LitBAN - Lietuvos verslo angelų asociacijos valdybos narė Viktorija Trimbel, o Dominykas Milašius iš Baltic Sandbox Ventures pasidalino mintimis, kokia didelė bendradarbiaujančios gynybos inovacijų ir investicijų ekosistemos vertė bei ko galėtume pasimokyti iš kitų šalių pavyzdžių.Toliau pateikiami vaizdo įrašai ir pristatymai. Vaizdo įrašas yra lietuvių kalba, netrukus pasirodys atnaujinta versija su angliškais subtitrais.


Tiesioginės transliacijos video įrašasViktorijos Trimbel (Coinvest Capital) pranešimo skaidrės


2023-12-08 Gynybos VC NGSK Coinvest Capital Viktorija Trimbel
.pdf
Download PDF • 13.52MB

Dominyko Milašiaus (Baltic Sandbox Ventures) pranešimo skaidrės


2023-12-08 Baltic Sandbox briefing - LT Parliament
.pdf
Download PDF • 7.70MB

5 peržiūros0 komentarų

Comments


bottom of page