top of page

Coinvest Capital investavo į Axiology, FinTech bendrovę, siekiančią pakeisti ir įgalinti prieigą prie ES kapitalo rinkų

Lietuvoje veikianti “Axiology", tokenizuotų vertybinių popierių infrastruktūra, palengvinanti prekybą akcijomis ar obligacijomis naudojant paskirstytųjų duomenų technologiją (DLT), užbaigė 2 mln. eurų investicijų pritraukimo etapą, kuriam vadovavo “Coinvest Capital" ir “Baltic Sandbox Ventures” fondai.Dr. Mariaus Jurgilo, buvusio Lietuvos banko valdybos nario, vadovaujamas (Distributed Ledger Technology - DLT) vertybinių popierių prekybos ir atsiskaitymų infrastruktūros startuolis "Axiology" užsitikrino 2 mln. eurų investicijas iš "Coinvest Capital", "Baltic Sandbox Ventures" ir akredituotų privačių investuotojų.


Investicijos bus panaudotos visiškai funkcionuojančios, reguliavimo reikalavimus atitinkančios alternatyvios kapitalo rinkos infrastruktūros kūrimui, pozicionuojant "Axiology" kaip vieną iš pirmųjų Europos Sąjungoje tokenizuotų finansinių vertybinių popierių infrastruktūrų, leidžiančių efektyviau vykdyti kapitalo rinkos sandorius per patikimą prekybos ir atsiskaitymų sistemą, naudojančią DLT.


Sandoriui kartu vadovavo dvi moterys rizikos kapitalo fondų vadovės - Viktorija Trimbel, "Coinvest Capital" direktorė, ir Sandra Golbreich, "Baltic Sandbox Ventures" generalinė partnerė.


Akredituotų privačių ko-investuotojų grupė, veikianti kartu su "Coinvest Capital" prisidėjo prie sandorio bendra 1,59 mln. eurų suma, įskaitant 0,47 mln. eurų “Coinvest Capital” dalį. 

Privatiems investuotojams yra taikoma unikali “Coinvest Capital” siūloma pelno pasidalijimo programa - sėkmingo akcijų pardavimo atveju Fondo grąža ribojama tik iki 6 proc. per metus, kurią viršijanti pelno suma perskirstoma ko-investuotojams, taip padidinant jų grąžą. Pavyzdžiui, investicijų į "Interactio" pardavimas pagal šią investavimo programą, padidino verslo angelų grąžą nuo 9 iki 34 kartų. 


"Mus sužavėjo steigėjų komandos kalibras, jų patirtis finansų rinkose ir gebėjimas paaiškinti labai sudėtingus iššūkius ir sukurti jiems sprendimus", - sako Viktorija Trimbel, kuri taip pat yra Lietuvos verslo angelų tinklo (LitBAN) valdybos narė. "Axiology" įkūrėjų siekis suteikti saugią, efektyvią ir prieinamą prieigą prie kapitalo rinkų, suderinti įmones ir investuotojus, puikiai dera su Fondo įgaliojimais skatinti finansavimo ekosistemos plėtrą ir užpildyti rinkos spragas".


"Inovacijos skatina finansų ateitį. Tokenizuoti vertybiniai popieriai yra svarbi šios ateities dalis tiek viešojoje, tiek privačiojoje rinkose. Kuriant šią ateitį susiduriama su dideliais techniniais, produkto ir verslo iššūkiais, būtent todėl tinkama komanda turi didesnes galimybes juos įveikti. "Axiology" įkūrėjai turi gebėjimų, ryžto ir vizijos vadovauti šiems pokyčiams, kad finansų rinkos taptų geresnės, veiksmingesnės ir skaidresnės. Džiaugiamės galėdami paremti "Axiology" misiją iš naujo apibrėžti ES finansinio kraštovaizdžio ateitį", - sako Sandra Golbreich.


Tarp privačių bendrų investuotojų yra patyrę Lietuvos ir tarptautiniai verslo angelai, du angelų sindikatai ir ankstyvosios stadijos rizikos kapitalo fondas "Lemonade Stand", kuris investuoja į ankstyvosios stadijos startuolius Baltijos šalyse ir Rytų Europoje, ir kuris pirmą kartą prisijungė prie "Coinvest Capital" investavimo modelio su pelno pasidalijimo programa. 


Verslo angelai pažymi, kad "Axiology" misija ir steigėjų patirtis yra pagrindiniai veiksniai, paskatinę prisijungti prie sandorio. Jie prisideda ne tik piniginėmis investicijomis, bet ir giliomis finansų rinkų bei rizikos valdymo žiniomis, kaip, pavyzdžiui, Vytenis Pavalkis, FinTech įmonės "Paysolut", 2021 m. parduotos pasaulinei finansinių technologijų bendrovei "SumUp", įkūrėjas. 


Verslo angelas Darius Antanaitis sako: "Viena iš svarbiausių civilizuoto pasaulio piliečio savybių - būti atsakingam už savo dabartį ir ateitį. “Axiology” sprendimai suteikia būtent tai - laisvę planuoti savo ateitį, užsitikrinti finansinį saugumą ir stabilumą. Būtent dėl šių galimybių didžiuojuosi galėdamas prisidėti prie "Axiology" ir jos klientų sėkmės istorijos." 


Vladas Lašas, vienas žymiausių Lietuvos verslo angelų, priduria:  "Priimant investicinius sprendimus man svarbiausia yra startuolių steigėjai. Mariaus Jurgilo žinios, patirtis ir asmenybė yra pagrindiniai sėkmingam verslininkui reikalingi bruožai".


Prie šio sandorio prisijungė du verslo angelų sindikatai: vienam jų vadovauja patyręs bankininkystės ir draudimo sektoriaus vadovas Mindaugas Jusius, o kitam - buvęs "LitBAN" direktorius Justinas Pašys. "Mūsų “6NGLS” sindikatas, kurį sudaro 33 angelai, nusprendė paremti "Axiology" bendru 0,34 mln. eurų įnašu, nes tikime, kad ši komanda ir jų blokų grandinės sprendimas demokratizuos investicijas į obligacijas mažmeniniams investuotojams, įveikdami dabartines rinkos kliūtis, tokias kaip didelės sandorių sąnaudos ir sudėtingi procesai. ES pradedama taikyti nauja bandomoji paskirstytosios duomenų registro technologijos (DLT) tvarka, leidžianti finansų rinkose taikyti DLT reikalavimus atitinkančias technologijas, sukuria labai įdomias galimybes."


“Coinvest Capital” yra rizikos kapitalo fondas, kartu su verslo angelais ir kitais privačiais ar korporatyviniais rizikos kapitalo fondais ko-investuojantis šiuo metu iki 1,6 mln. eurų į vieną startuolį nuo ankstyviausių iki A serijos etapų. Šiuo metu laisvas kapitalas siekia 13,8 mln. eurų iš bandros 25,5 mln. Eurų valdomo kapitalo (AUM) sumos ir, kartu su partneriais, jau esame investavę 23,2 mln.eurų į 32 portfelio įmones, įskaitant dvi jau parduotas investicijas. 


-PABAIGA-

APIE AXIOLOGY

Axiology yra alternatyvi kapitalo rinkos infrastruktūra, kuri sudaro sąlygas veiksmingesniam kapitalo rinkos veikimui. Daugiausia dėmesio skirdama skaidrumui, saugumui ir efektyvumui, "Axiology" keičia finansų ateitį, įgyvendindama savo misiją sukurti patikimą prekybos ir atsiskaitymų sistemą, naudojančią paskirstytosios knygos technologiją (DLT).


APIE COINVEST CAPITAL

"Coinvest Capital" yra ankstyvosios stadijos rizikos kapitalo fondas, įkurtas INVEGOS investuojant ES ir Lietuvos Respublikos viešąsias lėšas, kuris kartu su verslo angelais ir kitais rizikos kapitalo fondais investuojas į perspektyvias Lietuvos startuolių įmones. Šiuo metu fondo portfelyje jau yra 32 startuoliai. Fondas siūlo unikalią pelno dalijimosi programą, apribodamas savo investicijų grąžą iki 6 proc. per metus. Sėkmingo investicijų pardavimo atveju, šią ribą viršijantį pelną Fondas skiria akredituotiems privatiems koinvestuotojams. Iš viso šiuo metu valdomo turto (AUM), kuris sudaro 25,5 mln. eurų, laisvas kapitalas naujoms investicijoms siekia 13,8 mln. eurų.


Kontaktai žiniasklaidai:

Coinvest Capital: Viktorija Trimbel  

Axiology: Živilė Kasparavičiūtė, Sensus PR

M: +37067155862, zivile.k@sensuspr.com
53 peržiūros0 komentarų

Comments


bottom of page